چه چیزی باعث شکست استارت آپ می شود؟

همه ما به دفعات شنیده ایم که استارت آپ های زیادی شکست خورده اند و این شکست در وهله ی اول برای افرادی که از نزدیک با این شکست مواجه شده اند مفید خواهد بود و در درجه ی بعدی برای افراری که در این حوزه فعالیت می کنند درس ها و تجربیات زیادی را به همراه خواهد داشت، اما اگر در این حوزه در حال کار هستید مطمعنا این سوال برایتان پیش آمده است که واقعا دلیل شکست استارت آپ ها چیست؟ اما چون خودتان را داخل آن حلقه نمی بینید پس تصور می کنید که دچار این شکست ها نخواهید شما اما با میلیونر همراه باشید تا با  مهم ترین دلایل شکست استارت آپ ها آشنا شوید و دچار شکست نشوید.

چه چیزی باعث شکست استارت آپ می شود؟

اکثر استارت آپ هایی که با شکست مواجه می شوند یک سرگذشت غم انگیز مشترک داشته اند، آن ها برای پیدا کردن بازار مناسب به مشکل خورده اند اما هنوز این موضوع برایشان جا نیفتاده است که در رابطه با دلیل شکستشان حرفی بزنند اما مهمترین دلایل شکست استارت آپ موارد زیر هستند.

 

محصول نامناسب یکی از دلایل شکست استارت آپ

محصول آن ها مناسب بازار نبوده است.

یک محصول مناسب بازار معیاری است برای شخیص این موضوع که یک محصول تا چه میزانی می تواند تقاضای بازار را تامین کند.

یک روش کاربردی تر برای درک محصول مناسب بازار این است که بدانید برای رفع چه مشکلاتی استارت آپ خود را راه اندازی کرده اید و با چه هزینه هایی این کارها را انجام می دهید و عمده مشتریان شما چه کسانی هستند، به عنوان مثال شرکت Arivalr در سال ۲۰۱۹ با سرمایه ای بیش از ۵۲ میلیون دلار به دلیل پیدا نکردن بازار مناسب محصول خود یک نمونه از شکست استارت آپ ها است، این شرکت یک روش مشخث برای بهبود سلامتی برای عموم مردم ارائه کردم اما هزینه فراهم کردن خدماتش بیش از چیزی بود که مشتریان قادر به پرداخت بودند و تولید محصول ارزان تر هم به سختی می توانست هزینه های خود شرکت را پوشش بدهد بنابراین تنها چاره پایان دادن به کارشان بود.

 

ساخت محصول مناسب برای خروج از شکست استارت آپ

چگونه باید یک محصول مناسب برای بازار را فراهم کرد؟

ابتدا با مشخص کردن مشتریان هدف خود شروع کنید چرا که این مشتریان هستند که تصمیم می گیرند که چه راه حلی می تواند به خوبی نیازهای آن ها را برطرف کند، پس از آن زمانی که متوجه شدید که محصول شما چه مشکلی را برطرف می کند در آن زمان شروع بع تحقیق برای پیدا کردن مشتریان با مشکلات مشابه کنید و تحقیق کنید که چگونه یک محصول یا خدمت می تواند مناسب شرایط و مشکلات زندگی آن ها باشد.

رسیدن به مشتریان بالقوه تنها با یک بار ارسال پرسشنامه میسر نمی شود بلکه به تکرار و تاثیرگذاری از طریق همه روش های موجود فکر کنید، به عنوان مثال می توانید یک فرضیه از دسته بندی مشتری های هدف ایجاد کنید و همیشه آن را تصحیح کنید، همچنین ویژگی محصولات خود را دوباره ارزیابی کنید و بازار را با راه حل های پیشنهادی خود بررسی کنید.

۱۰ روش تضمینی کسب درآمد در منزل

بزرگ ترین اشتباهی متداول در استارت آپ ها

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شکست استارت آپ را رقم می زند این است که استارت آپ ها تلاش می کنند تا جایی که امکان دارد برای تعداد زیادی از مشتریان محصول تولید کنند، هرچند که ممکن است گروه های زیادی از مشتریان که محصولشان را بخرند وجود داشته باشد اما این حس طمع باعث می شود که مشتریان کمتری که واقعا علاقه مند به محصولشان هستند همراه آن ها بمانند.

تلاش برای حمایت از انواع مشتریان و تعداد کثیری از مردم تنها باعث می شود که استارت آپ تمرکز کمتری برو روی مشتریانی که وفادار به محصولات و خدمات آن ها هستند داشته باشند حتی ممکن است این تلاش های نا به جا باعث شود تا مشتریان فعلی خود را نیز از دست بدهند.

 

بهترین پیشنهاد برای خروج از شکست استارت آپ

بهترین پیشنهاد چیست؟

برای اینکه از شکست استارت آپ خود در امان باشید و شاهد رشد استارت آپ خود باشید  در وهله ای اول تلاش کنید محصولی را پیدا کنید که مناسب بازار باشد اما باید بدانید کار آسانی نخواهد بود چرا که حتی شکرت های بزرگ حتی با سرمایه های کلان بعضا در پیدا کردن تعادل درست، میان راه حل و ارزش آن، و همچنین درک نیازهای مشتری با سختی‌های زیادی مواجه می‌شوند.

دسته بندی کردن مشتریان می تواند اولین قدم به سوی پیدا کردن محصول مناسب و ایجاد راه‌حلی است که مشتریان دوست دارند برای حل مشکلشان به آنها پیشنهاد شود. با دانستن اینکه به چه کسی درحال خدمت‌رسانی هستید، تصمیم‌گیری را شفاف‌تر خواهد کرد.

جمله ی زیبای استیو جابز را به خاطر بسپارید:

به مشتریانتان نزدیک تر از همیشه باشید. آنقدر نزدیک که شما به آنها بگویید چه چیزی لازم دارند پیش از آنکه خودشان متوجه شوند.”

 

به آموختن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *