نحوه مذاکره بر سر قیمت

نحوه مذاکره بر سر قیمت

مذاکره بر سر قیمت : مذاکره ها به دو نوع یک دفعه ای کوتاه مدت و مذاکره کاری بلند مدت تقسیم می شوند در نوع اول یعنی مذاکره کوتاه مدت و یکباره در نظر بگیرید که آن فرد را دیگر نمی بینید و با او دیگر کار نمی کنید پس در آن لحظه بهترین قیمت و شرایط را به دست آورید.

یک سری از  استراتژی های مذاکره بر سر قیمت وجود دارد که برای رسیدن به بهترین قیمت در فروش و مناسب ترین قیمت در خرید های یک دفعه ای خود از آن ها استفاده کنید اما خوشبختانه این استراتژی ها برای قراردادهای کاری بلند مدت هم نیز کاربرد دارند.

نحوه مذاکره بر سر قیمت

در ادامه با ملیونر همراه باشید تا چند استراتژی را در هنگام فروش محصولات بیاموزید تا بتوانید محصولتان را با قیمت دلخواه بخرید.

 

۱. امتناع کنید

امتناع یرای مذاکره بر سر قیمت

اهمیتی ندارد طرف مقابل چه قیمتی را به شما پیشنهاد می دهد در ابتدا آن قیمت را جوری رد کنید که او فکر کند شما نا امید و پشیمان شده اید و قیافه ناراحت به خود بگیرید و عباراتی مانند این که بگویید ” خدایا این مبلغ واقعا زیاد است” موضوع جیب و حیرت انگیز این است که گاهی تنها رد قیمت باعث می شود طرف مقابل به سرعت آن را تغییر دهد پس اگر در مذاکرات خود در زمان فروش از این استراتژی استفاده کردید و جواب گرفتید سعی کنید در تمامی خرید های خود از آن استفاده کنید.

 

۲. سوال بپرسید

برای مذاکره بر سر قیمت سوال بپرسید

سعی کنید چندین بار سوالاتی مانند اینکه نمی توانید قیمت بهتری بدهید؟ امکان این وجود ندارد که قیمت را پایین تر بیاورید؟ یعنی زمانی که فروشنده به شما قیمت را گفت قیافه متعجب به خود بگیرید و با همان حالت بپرسید واقعا این بهترین قیمتی است که می توانید به من بدهید؟و بعد سکوت کنید اگر جای کم شدن قیمت باشد اغلب قیمت را پایین می آورند اما اگر این کار را نکرد سریع یک پیشنهاد دیگری بدهید.

مثلا بپرسید اگر امروز تصمیمم را قطعی کنم بهترین قیمتی که می توانید به من بدهید چقدر است؟ این باعق می شود که فوریت لحاظ شود و ترس از دست دادن مشتری در فروشنده بیدار شود ، یا مثلا بپرسید که آیا تا به حال این محصول را با قیمت مناسب تری نفروختید؟ چون این کار حس صداقت آن ها را بر می انگیزند که اگر قبلا این کار را انجام داده باشند به شما نیز همان قیمت بدهند.

سعی کنید در حراجی ها خرید کنید.

برای اجناسی مثل مبلمان یا تجهیزات ابتدا بپرسید که آیا برای این محصول حراج می گذارید؟ چرا که اغلب سازمان های خرده فروشی برای برخی از محصولات و کالا ها فروش ویژه می گذارند.

 

چند توصیه مهم برای موفقیت در استارت آپ

۴. هنگام مذاکره بر سر قیمت ادعا کنید

در مذاکره بر سر قیمت ادعا کنید

زمانی که فروشنده به شما یک قیمت خاصی داد بلافاصله بگویید می توانم ارزان تر از این را در جای دیگری پیدا کنم چرا که بیان این جمله باعث می شود فورا نرم شود و قیمت را ارزان تر از رقبایش بدهد، حتما جمله ی جای دیگری را بگویید چون فروشنده گمان می کنند که واقعا به جای دیگری می روید، به یاد داشته باشید که همیشه و حتی در این نوع مذاکره دوستانه و مهربان برخورد کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

۵. سعی کنید قیمت را بی ارزش جلوه دهید

سعی کنید در مزاکره سر قیمت، قیمت را بی ارزش جلوه دهید

سعی کنید مثلا برای کالای به عنوان مثال یک میلیون تومانی یک قیمت خنده دار مثلا ۵۰۰ هزارتومنی پیشنهاد بدهید اغلب در این مواقع فروشنده مایل است محصول را با قیمت خیلی پایین تر از تصوراتتان به عنوان مثال ۷۰۰ هزارتومانی به شما بدهد.

 

۶. بیشتر بخواهید

اگر نتوانستید که قیمت را پایین ببرید سعی کنید چیز دیگری طلب کنید به عنوان مثال بگویید در صورتی با این قیمت موافق هستم که تحویل شما رایگان باشد پس مناسب با محصول درخواست های متفاوتی داشته باشید.

 

به آموختن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *