چند توصیه مهم برای موفقیت در استارت آپ

چند توصیه مهم برای موفقیت در استارت آپ

با ظهور کسب و کارهای استارت آپی همه بدنبال راه هایی هستند که استارت آپ آن ها با شکست مواجه نشود البته باید بدانید که بقا و موفقیت در استارت آپ به تصمیمات و انتخاب های سخت و همچنین علاقه وابسته است. در ادامه به چند توصیه مهم برای موفقیت در استارت آپ می پردازیم.

تحقیقات و تجربیات نشان داده است که کسب و کارهایی که یکبار شکست خورده اند و به تلاش خود ادامه داده اند احتمال موفقیت آن ها برای بار دوم بیشتر بوده است، هرچند کسب و کار اولیه آن ها برای مدت زمان بیشتری فعال بوده باشد، فرصت رسیدن به موفقیت پس از شکست اولیه بیشتر خواهد بود، بنابراین هر فعالیت اقتصادی شکست خورده دارای یک جنبه مثبت نیز هست، اما باز هم به علت تلخی طعم شکست تمامی کارآفرینان به دنبال کارهایی هستند که هیچوقت دچار شکست نشوند مخصوصا وقتی که پول و زمان زیادی صرف آن شده باشد اما اگر پس از شکست خود را نبازید شانس رسیدن به موفقیتتان دوچندان می شود به هر حال می توانید از توصیه های زیر در جهت موفق شدن در استارت آپ خود بهره بگیرید.

 

استارت آپ خود را دوست داشته باشید

یکی از رازهای موفقیت در انجام هر کاری علاقه است همانطور که فرد موفق مشهور استیو جابز می گوید تنها راه برای انجام یک کار عالی عشق ورزیدن به کاری است که انجام می دهید، متاسفانه اکثر کارآفرینان محصول یا خدماتی را ایجاد می کنند که نه اعتقادی به آن دارند نه علاقه ای، یا بخاطر نیاز بازار و رونق محصول بین مشتری ها به سراغ آن محصول یا خدمات می روند اما آن را دوست ندارند اما باید بدانید که یکی از مهمترین عواملی که در بقای استارت آپ شما خواهد شد علاقه خود شما به کارتان است.

 

نکات قابل توجه برای داشتن یک سخنرانی تاثیرگذار

اگر در استارت آپ خود به مشکلی برخورد کردید به دنبال علت اصلی آن بگردید

اگر به خدمات شما بازخورد و نظرات منفی داده شد اصلا دلگیر نشوید و سعی کنید از این نظرات و بازخوردها در جهت رفع مشکل موجود کمک بگیرید، و سعی کنید از مشکلات موجود درس بگیرید و در جهت بهبود وضعیت استارت آپ خود استفاده کنید.

 

برای بقا و حفظ استارت آپ خود به دنبال ایجاد فرصت ها باشید

به گفته میلتون برل اگر فرصتی به سراغ شما نباید خودتان به دنبال آن بروید.

اگر استارت آپ شما با شکست مواجه شد باید روشی خلاقانه برای مقابله با این شکست داشته باشید و بدون اینکه راه حل خود را امتحان کنید متوجه نخواهید شد که در نهایت به چه نتیجه ای منجر خواهد شد.

 

تا زمان حل مشکل، سرخت و قاطع بمانید

با توج به گفته هنری فروید چه فکر کنید که می توانید و چه فکر کنید نمی توانید در هر صورت حق با شما خواهد بود.

برخی از کارآفرینانی که استارت آپ آن ها با شکست مواجه می شود این شکست را نشانه توقف کسب و کار خود می دانند اما این تصور اشتباه است حتی اگر تمامی راه های افزایش بهره وری کسب و کار خود را دنبال کرده باشند اما در حقیقت باید روی هدف خود سرسخت بمانند و شکست را از خود دور کنند.

 

به آموختن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *