تفکراتی که شما را به سوی موفقیت هدایت می کند

تفکراتی که شما را به سوی موفقیت هدایت می کند

افراد موفق در مسيرشان به‌سوی اوج، بارها طعم شكست را می‌چشند اما نوع نگرش آن‌ها است كه تعيين می‌کند چطور با اين شکست‌ها مواجه شوند، تسليم شوند يا ادامه دهند. اگر از هر فرد موفقی راه دستیابی به موفقیت را بپرسید، بدون شک اولین توصیه آنها به شما این خواهد بود :مثبت فکر کنید.” برای موفقیت و دست یافتن به خوشبختی که در ذهن خود تصور دارید، داشتن فکر مثبت ضرورت دارد. افکار مثبت دید شما را نسبت به مسائل شفاف می کند.

هیچ‌ وقت از چیزی که ممکن است به دست آورید نهراسید، در عوض، نگران چیزهایی باشید که به دست نمی‌آورید

۱۵ تفکر که به شما در رسیدن به موفقیت کمک می کند.

در ادامه ۱۵ تفکری که می توان با کمک آن ها به موفقیت رسید را بررسی می کنیم.

۱. هر روز برای ما یک هدیه است.

هر روز جدیدی که شروع می کنیم می توانید یک هدیه از جانب خدا باشد که به عنوان یک فرصت دوباره برای سپری کردن ان به بهترین نحو به ما داده شده است. این هدیه فوق العاده ارزشمند است. اما می توان با هدر دادن وقت خود آن را به یک هدیه بی ارزش تبدیل کرد. زمانی که این اصل را به خاطر بسپارید دیگر حاضر نیستید که لحظات پر ارزش روز جدید که به شما داده شده است را به بطالت بگذرانید.
ایده هایتان را دنبال می کنید و از وقتتان نهایت استفاده را می برید. اگر شما طوری زندگی کنید که انگار امروز آخرین روز زندگیتان است خواهید دید چه احساس قدر دانی نسبت به هرچیزی که در اطرافتان وجود دارد پیدا خواهید کرد.

با این احساس قدر دانی شما برنامه هایتان را سریع تر اجرا خواهید کرد، سخت تر تلاش خواهید کرد و باهوش تر عمل خواهید کرد. این انگیزه فوق العاده قوی به شما خواهد داد تا به درجه بالاتری از موفقیت دست یابید.

 

۲. کارکردن، طاقت فرسا نیست

کار نباید بیش از حد سخت و مشکل باشد باشد. شما باید با علاقه کار کنید. اگر کار روزمره تان شما را خسته کرده و هیچ علاقه ای به آن ندارید و از همه مهمتر فقط به خاطر پول کار میکنید، باید به فکر پیدا کردن کار جدید باشید تا از ان لذت ببرید. اکثر ثروتمندان دنیا هیچوقت برای دست یابی به پول کار نکردند و علت آن این بوده است که علاقه آن ها کارشان بوده است. اگر به کاری که انجام می دهید علاقه داشته باشید در نهایت پول نیز خود به خود نمایان می شود.

۳. برای رسیدن به موفقیت باید صبور باشید.

برای دستیابی به موفقیت باید این نکته را در خاطر داشته باشید که هر نتیجه ای و هدفی نیاز به تلاش و زمان دارد. بدون تلاش و زحمت هیچ موفقیتی امکان پذیر نیست. موفقیت مانند غذا نیست که کسی در بشقابتان برایتان بکشد و شما بدون هیچ زحمتی از تهیه آن، آنرا میل کنید. موفقیت زمان بر است، تلاش و از خود گذشتگی باید داشته باشید تا به موفقیت برسید. متعهد بودن به اهدافتان حتی در سخت ترین چالش های کاری و شخصی مهم است. حتی زمانی که اوضاع بر وفق مرادتان نبود باید پشتکار داشته باشید و نسبت به اهدافتان متعهد باشید.

رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید
۴. علاقه، همه چیز است.

تنها با اتکا به یک ایده تضمین موفقیت نیست. اگر علاقه ای به کاری که میکنید ندارید، پس شما دارید شرایط را برای تسلیم شدن خود فراهم می کنید. علاقه مانند بنزین ماشین است برای شما تا انرژی داشته باشید نسبت به کارهای روزانه تان و البته شما را به سطوح مختلف موفقیت هدایت میکند.بدون داشتن علاقه به کاری که دارید انجام میدهید، دستیابی به موفقیت بشدت سخت خواهد بود.

۵. فردیت خود شما اهمیت دارد.

برای موفق شدن حتما نیاز به دنبال کردن افراد موفق ندارید. مهم ترین فاکتور موفقیت شخصیت شما است. اینکه بدانید راجب به کاری که انجام می دهید چه کاری دارید. آیا این هدف نیازهای شما را رفع می کند؟آیا قادر به خوشحال کردن شما هست؟ هیچوقت از متفاوت بودن نترسید. با اراده و اعتماد بنفس از عموم مردم جدا شوید و افکار و تفکرات خودتان را داشته باشید.

۶. خارج از چهارچوب فکری، فکر کنید

داشتن ایده و خلاقیت یک راه اساسی در رسیدن شما به موفقیت است. با دیگران هم فکری کنید. تبادل اطلاعات کنید و با افراد مختلف خارج از حوزه کاری خود راجب به ایده های خود بحث کنید. همیشه یک راه بهتر برای انجام کارها وجود خواهد داشت.

۷. استانداردهای خودتان را داشته باشید.

بجای اینکه به استاندارهای افراد دیگر توجه کنید و نتایج و دستاوردهای خود را بر اساس آن ها بسنجید سعی کنید که استاندارهای مخصوص به خودتان را داشته باشید. اینکه بتوانید در هر زمان خودتان را بر اساس استاندارهای خود بسنجید باعث ایجاد شادی و رضایت بیشتری در زندگیتان خواهد شد. و زندگی خود را بر اساس خواسته ها و انتظارات دیگران بنا نخواهید کرد.

۸. اگر دوست دارید، فقط انجامش دهید.

بیشتر اوقات وقت زیادی سر فکر کردن به چیزهایی که دوست دارید تلف می شود. اما اگر قلبا به کاری علاقه دارید بدون فکر اضافه و تلف کردن وقت آن را انجام دهید. حتی اگر مطمعن نیستید که به کاری علاقه دارید یا خیر تنها کافیست به این فکر کنید که آیا دوست دارید این کار را انجام دهید یا خیر؟ کافی است امتحان کنید.

۹. همیشه وقت کافی وجود دارد

برای همه انسان ها به یک میزان وقت وجود دارد. با این وجود بعضی افراد از کمبود وقت خود شکایت دارند.داشتن مشکل در کمبود وقت، مشکل در مدیریت زمان است. همیشه یک سررسید داشته باشید و روزها و ساعات های خود را مدیریت کنید. افراد موفق هیچوقت به دنبال وقت نیستند و از زمان خود نهایت استفاده را می برند.

۱۰. زندگی معمولی خسته کننده است

افراد معمولی با اهداف و انتخاب های معمولی راحت اند.هرچند، افراد موفق به چیز های غیر عادی علاقه بیشتری دارند و تا به آن دسترسی پیدا نکنند آرام نمی گیرند. همیشه یک راهی به چیزی که فکر میکنید که ممکن است وجود دارد و وقتی که آنرا درک کردید، هیچ چیز دیگری نمی تواند جلوی شما را برای رسیدن آن بگیرد.

۱۱. هیچکس مانع پیشرفت شما نیست.

با وجود تلاش شما در جهت اهدافتان باید بدانید که زندگی افراد دیگر را نمی توانید کنترل کنید. شما فقط رییس خودتان هستید. تمرکز کنید بر روی نتیاجی که میتوانید از تلاشهایتان بگیرید حتی اگر دیگران کارهایی را که باید انجام نمیدهند. این تقصیر شماسات اگر کسی شما را مایوس میکند یا مانع پیشرفتتان شود.

۱۲. فرصت ها بی پایانند

همیشه برای همه ادم ها فرصت های بیشماری وجود دارد. تنها کافی است که آن ها را کشف کنید. حتی اگر یک فرصت را از دست دادید نگران نباشید چون فرصت دیگری در راه است. و همیشه منتظر بهترین فرصت ماندن شما را به هیچ کجا نخواهد رساند. پس سعی کنید از فرصت هایی که پیش روی شما قرار می گیرد نهایت استفاده را ببرید.

رازهای موفقیت استیوجابز
۱۳. شکست، آخر راه موفقیت شما نیست.

هیچوقت شکست یک نتیجه مطلوب نیست، اما یک قسمت از موفقیتتان است.
خیلی از افراد موفق بارها و بارها شکست خوردند اما پس از آن به موفقیت های بزرگی رسیدند. شکست را قبول کنید و از آنها درس یاد بگیرید.
تنها زمانی که نسبت به شکست ها تفکر مثبت داشته باشید، می توانید از شکست های خود درس بگیرید و برای رسیدن به موفقیت تلاش خود را چند برابر کنید.

۱۴. رها کردن را یاد بگیرید

فراموش کردن و بیخیال شدن ایده و هدفتان میتواند موقتا خیلی دردناک باشد مخصوصا وقتی که تلاش و وقت فراوانی در آن مسیر صرف کرده باشید.
به هر حال، شما باید یاد بگیرید زود فراموش کنید تا موفق شوید. مهم نیست یک ایده چقدر عظیم یا وسوسه انگیز است، شما باید قدرت رها کردن آن را در صورت عملی نبودن آن داشته باشید.

۱۵. همیشه میتوانید تفاوتی ایجاد کنید

اهمیتی ندارد که چکار می کنید همیشه این فرصت را دارید که یک تفاوت نسبت به کار خود ایجاد کنید و افسانه ای از خود ایجاد کنید. هیچ ایده و هدفی آنقدر کوچک نیست که نادیده گرفته شود. همه انسان ها این قابیلیت را دارند که از خودشان تاثیری در جهان بگذارند. شناخت و دارا بودن این تفکر راه را برای رسیدن به موفقیت هموار می کند.

موفقیت همیشه در پی افرادی است که تفکرات مثبتی داشته باشند. بر روی جنبه های مثبت زندگی تمرکز می کنند و همیشه به دنبال دست و پنجه نرم کردن با چالش های زندگی خود هستند. با این تفکرات می تواند راه رسیدن خود به موفقیت را آسان تر کنید.

 

به خواندن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *