۸ هدفی که همه مدیران موفق در لیست خود دارند!

اهدافی که همه مدیران موفق در لیست خود دارند!

هنگامی که بحث از مدیران موفق می شود به طور معمول افرادی در ذهن ما شکل می گیرند که بسیار مشهور، قدرتمند و تاثیرگذار هستند اما باید بدانید که یک مدیر موفق تنها توسط محبوبیت و نفوذ تعریف نمی شود.

اهدافی که همه مدیران موفق در لیست خود دارند!

مدیران موفق اغلب در پس زمینه کار می کنند و از توانایی خود برای ایجاد تغییر و بیرون کشیدن بهترین نسخه افراد ایمان دارند برای آشنایی با ۸ هدفی که همه مدیران موفق در لیست اهداف خود دارند با میلیونر همراه باشید.

۸ هدفی که همه مدیران موفق در لیست خود دارند!

 

۱. توسعه مسئولیت فردی و نظم

اگر می خواهید مدیر بهتری باشید باید بتوانید ابتدا خودتان را مدیریت کنید، به منظور تدریس دیگران برای داشتن مسئولیت و نظم در کار و زندگی خود، یک مدیر قوی تلاش می کند تا این ویژگی ها را نشان دهد و الگو باشد، بدان معنی که مسئولیت های کامل زندگی از جمله تصمیمات، اقدامات و رفتارها و نتایج چه مثبت چه منفی را همان گونه که هستند می پذیرد و موفقیات ها و اشتباهات خود را با توجه به درس هایی که از آن ها می گیرد قبول کنید.

مدیر قوی بودن همچنین به معنای توسعه نظم انسانی است تا تصمیمات و اقدامات یک فرد به طور مستقیم و کنترل شده انجام شود و همچنین باید همیشه به طور کامل از پیامدهای این اقدامات و تصمیمات خود آگاه باشند.

۲. آگاهی از شکست ها و پذیرش آن ها

یک مدیر موفق برای رسیدن به کمال تلاش می کند اما می داند که در این مسیر ممکن است به اندازه موفقیت هایش هم شکست بخورد و تلاش برای پنهان کردن شکست ها و اشتباهات و عصبی شدن و سرزنش کردن دیگران برای این شکست ها تنها آن ها را احمق جلوه می دهد بنابراین سعی می کنند که از آن ها به عنوان فرصت برای یادگیری اشتباهات خود و رشد بهره ببرند.

مدیران موفق از شکست ها هراسی ندارند و آن ها خجالت زده نمی شود، به جان آن سعی می کنند زیان ها را بسنجند از آن ها تجربه کسب کنند و اصلاحات را انجام می دهند و همچنین ارزش اشتباهات خود را نادیده نمی گیرند و به این ترتیب با عبور از ناکامی های خود فضل و کرامت را در خود توانمند می سازند و همچنین این اجازه را به دیگران نیز خواهند داد.

۳. دقیق و فعال گوش دادن

زمانی که یک مدیر موفق تمرین می کنید که دقیق گوش دهد نه تنها احترام افرادی که مدیر آن ها است را بدست می آورد بلکه خردی که در وجود هر فرد است را در خود زنده می کند.

به گفته پروفسور اردو بت پترسون روان شناس بالینی همه ما باید با هر فردی که ملاقات می کنیم آن گونه رفتار کنیم که انگار دارای خصوصیتی ارزشمند است و ما از آن بی بهره‌ایم. با انجام این کار، ما به هر فردی بدون در نظر گرفتن موقعیت یا عنوان، با کنجکاوی ذهن مبتدی، نزدیک می شویم و با دیگران با احترام رفتار می کنیم.

۴. داشتن مهارت در زمینه های مختلف

یکی از مهمترین کلید های موفقیت مدیران توسعه مهارت ها در انواع زمینه ها است به این صورت که بصورت بالقوه بر رشته های جداگانه تسلط داشته باشد، زمینه های مختلف ممکن است در ابتدا هیچ ارتباطی با هم نداشته باشند اما در نهایت یک جعبه ابزار قوی از مهارت ها و دانش های چالش برانگیز در زمان های مقابله با شرایط دشوار خواهند داشت.

با داشتن تجربیات و مهارت های فردی در هر زمینه ای بدان معنی است که قادر به ارتباط و درک بیشتر و بهتر دیگران خواهید بود و عده ای بیشتری از افراد را می توانید کدیریت کنید.

۵. توانایی پذیرش تغییرات و ایجاد انعطاف پذیری در خود

انعطاف‌پذیری مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و صفات شخصیتی است که به ما اجازه می‌دهد در زمان تغییر بتوانیم خود را وفق دهیم. به‌علاوه زمانی که با استرس و چالش مواجه می‌شویم بتوانیم بر مشکلات و شکست‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی غلبه کنیم.

۶. توسعه حضور مدیریت خود

یک مدیر موثر باید احترام دیگران را به دست آورد و تنها داشتن مهارت و دانش برای به انجام رساندن کارها کافی نیست و یک مدیر باید وفاداری و احترام کسانی را که مدیریت می کند داشته باشد.

اعتماد به نفس می تواند به مدیران موفق کمک شایانی بکند اما اگر شخصی صادق نباشند قدرت آن ها محدود خواهد شد.

۸. برقراری ارتباط عاطفی

یک مدیر موفق باید بتواند که با افراد ارتباط عاطفی برقرار کند و همینطور می داند که چه چیزی باعث انگیزه در دیگران می شود و تلاش می کنید که دیگران را با تقویت اعتمادبه‌نفس و بیرون آوردن بهترین ویژگی‌های آن‌ها تشویق کند.

 

به آموختن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *