۱۰ تکنیک موثر در افزایش رتبه سایت

چند تکنیک موثر در افزایش رتبه سایت

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران سایت ها در یک کسب و کار اینترنتی و همچنین وب مستران افزایش رتبه سایت در گوگل است، همانطور که می دانید افزایش رتبه گوگل و سایر موتورهای جستجو و حتی الکسا اهمیت بالایی دارد، در اصل افزایش رتبه موجب روانه شدن ورودی ها و کاربران بیشتر به سایت شده و ارتقا رتبه سایت در الکسا نیز به اعتماد بیشتر کاربران و اعتقاد بر اینکه سایت قوی و بزرگ است کمک می کند، بنابراین ملیونر سعی دارد شما را با چند تکنیک موثر در افزایش رتبه سایت آشنا کند.

نحوه افزایش رتبه سایت

برای افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل و پیشرفت وضعیت سئو و بهینه سازی یک سایت باید تمامی پروسه بهینه سازی با دقت، اصول و طبق چهاچوب گوگل انجام شود در غیر صورت سایت دچار پنالتی شده و از نتایج جستجو حذف خواهد شد.

برای افزایش رتبه ی سایت روش های متعددی وجود دارد که هر فرد متخصص سئو سعی دارد که همه آن ها را به کارببرد ، اما خب باید بدانید که موتورهای جستجو گوگل در اصل از معیارهای مختلفی برای تعیین سایت هایی که در صفحه اول باید نشان داده شوند استفاده می کند، درحقیقت فرمول اصلی یک راز است اما با این جال روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید سایت خود را به صفحه اول در نتایج جستجو برسانید، درنهایت باید بدانید که تمامی این تکنیک ها زیر مجموعه اصول سئو هستند.

درنظر داشته باشید که به ادعای افرادی که می گویند در سریعترین زمان ممکن سایت شما را به صفحه اول جستجو می رسانند تنها ادعاهای واهی و کذب است! شاید در ابتدا باغث قرارگرفتن سایت شما در رتبه های برتر شود اما در اصل ممکن است که از روش های اسپم استفاده کنند و بعد ها مورد جریمه های سخت گوگل قرار بگیرید.

درادامه به توضیح اجمالی برخی از تکنیک های افزایش رتبه سایت می پردازیم

 

۱. تولید محتوای مرتبط و سئو شده برای افزایش رتبه سایت

امروزه یکی از مهمترین عوامل در بهینه سازی سایت ها تولید محتوای مرتط و ارگانیک است، گوگل به سایت هایی که از محتوای جدید و مناسب استفاده می کنند بیشتر بها و امتیاز می دهند و آن هایی که محتوای سایت های دیگر را کپی می کنند علاوه بر جریمه ممکن است که از لیست نتایج گوگل هم حذف شوند.

نکته قابل توجه در این تکنیک که باید رعایت شود این است که محتوا باید با کیفیت و مرتبط با موضوع اصلی سایت شما باشد، به عنوان مثال اگر سایت شما در مورد سئو است پس قرار دادن محتوا در خصوص خرید محصولات ارایشی نه تنها باعث خدشه دارشدن هویت اصلی سایتتان می شود بلکه کارابران هم سایت شما را بخاطر داشتن محتوای نامرتبط ترک خواهند کرد و باید بدانید ترک سریع سایت توسط کاربران تاثیر منفی بر افزابش رتبه سایت در گوگل خواهد گذاشت و در نهایت کاربران به وبسایت هایی که مقالات مرتبط با محتوای اصلی سایت خود قرار می دهند بیشتر جذی می شوند.

 

۲. برورزسانی مداوم و با برنامه محتوا و سایت

به روزرسانی محتوا و سایت بصورت برنامه ریزی شده و مداوم نه تنها باعث جذب کاربران بیشتری می شود بلکه از نظر سئو نیز اهمیت به سزایی دارد و گوگل به این گونه سایت ها که بصورت مداوم در حال تغییر و برروزرسانی مطالب خود هستند اهمیت ویژه ای قائل است، البته اگر از محتوای مفید و جدید استفاده کنند

 

۳. توجه به متاتگ ها

هرصفحه شامل یک تگ به نام head است که متاتگ ها درون آن قرار می گیرند و هر صحفه برای خود متاتگ منحصر به فردی دارد.

متاتگ عنوان و متاتگ توضیحات از مهمترین متاتگ ها در افزایش رتبه سایت می باشند حتما سعی کنید در متاتگ ها کلمات کلیدی اصلی را ذکر کنید.

 

۴. تراکم کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی در افزایش رتبه سایت در گوگل بسیار حائز اهمیت است، اصولا حداقل کلمات محتوا باید ۵۰۰ وحداکثر ۱۵۰۰ کلمه باشد زیرا کمتر از ۵۰۰ کلمه را گوگل ممکن است ایندکس نکند و بیشتر از آن را کاربر نخواند و وب سایت را ترک نماید، اما مساله مهم، چگالی کلمات کلیدی است.

کلمات نه باید خیلی کم باشد که گوگل متوجه آن ها نشود و نه باید اینقدر زیاد باشد که فکر کند شما قصد دورزدن آن را دارید، پس بهتر است که این چگالی نسبت به کل تعداد کلمات بین ۲ تا ۵ درصد باشد.

ایده های اساسی در رشد کسب و کار

 

۵. لینک ها را در نظر بگیرید

 لینک ها یکی از مهمترین عامل ها برای ارتباط بین صفحات و سایت ها می باشند،  لینک های داخلی بین صفحات باعث ارتبط بین صفحات داخلی و سریع ایندکس شدن صفحات می شود.

لینک های خارجی یعنی اینکه آن ها محتوای سایت شما را مناسب دیده اند و به نوعی تاییده سایت شما به عنوان یک سایت باکیفیت می باشند، با این حال لینک های خارجی بیشتر از داخلی ها در افزایش رتبه سایت در گوگل اثرگذار هستند.

 

۶. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و در آن ها فعال باشید

امروزه با گسترش فراگیر شبکه های اجتماعی در صورتی که کاربری محتوای سایت شما را مناسب ببیند آن را به دوستانش به اشتراک بزارد به همین منظور ورودی سایت شما افزایش می یابد و همین افزایش بازدید به بهبود رتبه سایت کمک می کند.

سعی کنید در پایین هر مطلب خود دکمه اشتراک گذاری در انواع شبکه های اجتماعی داشته باشید و پیشنهاد می شود در تمامی شبکه های اجتماعی یک صفحه ی اختصاصی برای کار خود داشته باشید و مطالب خود را در آن ها به اشتراک بگذارید.

 

 ۷. تگ alt برای عکس ها

هر عکس باید تگ atl مخصوص به خود را داشته باشد و بهتر است که از کلمه کلیدی محتوا داخل عکس ها استفاده شود با این حال شاید این تگ تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه سایت نداشته باشد اما بعضی اوقات برخی عکس ها به خوبی آپلود نمی شوند و در این هنگام جمله داخل این تگ به جای عکس نشان داده می شود.

 

۸. استفاده از sitemap (نقشه سایت)

نقشه سایت راهنمای گوگل برای پیمایش راحت تر و سریع تر در سایت است، با ایجاد هر صفحه جدید، لینک آن در نقشه سایت قرار می گیرد و گوگل سریعا متوجه این موضوع می شود و آن را ایندکس می کند.

 

۹. بهینه سازی سرعت سایت

یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل، سرعت سایت و بارگذاری صفحات آن است  بنابراین هر چه سرعت سایت بیشتر باشد، علاوه براینکه تاثیر مثبتی می تواند در سئو سایت شما داشته باشد، باعث جذب کاربران می شود.

در واقع اگر سرعت بارگذاری سایتی بیش از ۲ ثانیه باشد، کاربران آن را ترک خواهند کرد، همانطور که می دانید صبر کاربران امروزه خیلی کمتر از گذشته است و حتی اگر شما تمامی نکات را به خوبی رعایت کرده باشید اما سرعت بارگذاری کم باشد، در واقع می توان گفت که سایت شما هیچ ارزشی ندارد و نمی تواند کاربری را به سمت خود جذب کند.

 

۱۰. عکس های سایت را بهینه کنید

اندازه عکس و حجم آن ها می تواند تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری صفحات سایت داشته باشد همچنین فرمت استفاده شده نیز مهم است زیرا ممکن است گاهی اوقات تعدادی از فرمت ها به خوبی پشتیبانی نشوند و تاثیر منفی بر روی کیفیت عکس ها بگذارد. بنابراین هرچه اندازه عکس ها کمتر باشد و فرمت مناسبی داشته باشند رتبه سایت شما سریعتر بهبود پیدا می کند.

به آموختن ادامه دهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *